Це один із прикладів синтезу язичницької обрядовості з християнським календар знаменних дат на 2023 рік для школием. Ранок після щедрого вечора, тобто перший день Нового року за юліанським календар знаменних дат на 2023 рік для бібліотекем починався із пригадування того, що приснилося напередодні. Запалені свічки імітували сяйво зірок, які у “щедрий” вечір перед настанням Нового року мали магічний вплив на земне життя, природу, долю усього краю чи окремої людини4. При усьому тому, що святкування Нового року усталене 1 січня, традиція його відзначення 14 січня є вельми стійкою і її дотримується усе населення. Її сутність полягала в тому, щоб готуватися до появи на світ дітей. Під ялинкою батьки ховали подарунки для дітей. Як ми бачимо, навіть властива для дітей у такому віці і в таких випадках нестримність мала вгамовуватись за допомогою обрядових дій, що в цілому виховувало звичку сприймати соціальні норми як щось доцільне і необхідне ще з дитячих років. А ось пов’язання пророка Іллі з вогняною колісницею (на першу декаду серпня припадає активний період грозових дощів) тлумачиться як доказ, що цивілізація колись вже мала високий рівень розвитку.
Святкова трапеза напередодні Різдва – Святвечір проходила в сімейному колі, мала урочистий характер і проходила в сімейному колі і являла собою ритуал. В Різдвяний Святвечір я бажаю мира і добра, душевного спокою і тепла, чуйного серця й щирої любові, веселого свята і щастя, zebu-air.com небесної благодаті й доброї надії. За повір’ям вважалося, що небо в цей вечір розкривається так само, як у Святвечір. У “бабин вечір” вважалося, що рік кінчається, а новий починається. Новий рік почав святкуватися 1 січня лише з радянських часів. Бажаю, щоб Новий рік приніс миру та злагоди Українській землі, перемоги та тихого неба! Вважалося, що їх приніс “Ісусик” та ангели. Передбачалось подякувати тим, хто їх “приніс”, потім заспівати щедрівку і лише опісля приступити до оглядин подарунку5. Разом з тим, знаходячись “між двома хлібами” кожний спрямовував надії на майбутнє збіжжя. Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя та добро. 24 квітня 2022 року православні християни святкують найважливіше свято – Великдень (Пасху).
Тому українці Наддніпрянщини називали це свято Йорданом, Орданом3. Тому її називали “Христовим деревом”3. З цих істот наші опитувані називали перевертнів, вовкулак, босоркань, merchant-lynx.com песиголовців, упирів. Про це повідомляють і наші опитувані. Частувалися потроху із кожної страви. В Бедевлі, як і в багатьох селах Закарпаття виготовлялись бобальки – кульки з дріжжового тіста, товчена квасоля, страви з риби. Єдина відмінність від Андріївських ворожінь: багато таких обрядів здійснювали старші жінки, й ворожили вони на те, аби всі були здорові, худоба не хворіла, http://onolearn.co.il/jono/profile/mickievhj35265/ корови давали молоко, кури неслися, https://responsabilidadsocialquito.com.ec/%d1%96%d1%81%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%8f-%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b0-%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%b2%d0%bb%d1%8f-4-4/ врожай був вдалим, а доньки та сини вдало пошлюбилися. Лунали пісні Кузьми Скрябіна «Сам собі країна», Джамали «1944», що вдало доповнювали патріотичні пісочні малюнки. Христос Воскрес! Воістину Воскрес! Христос Воскрес! Воїстину Воскрес! Христос Воскрес! Вітаю тебе від щирого серця з радісним і світлим святом Великодня! Всюди в хатах і біля хат чулося:”Христос рождається!”. В перший день нового року ходили вінчувати – відвідувати одн одного із святковими побажаннями.
Щасливого нового року та всіх гараздів! Після виконання однієї двох колядок господарям обов’язково бажалося “многая і благая літ”, всіляких гараздів і щасливих сяток, після чого “приймаюча сторона” дякувала і дарувала гостинці – гроші або калачі. Вважалось, що сон в новорічну ніч провіщує майбутнє, обов’язково щось символізує. Вважалося, що ялинку приносить не Дід Мороз, як на Сході, а Ісус з ангеликами. Серед низки зимових свят особливо виділяються “сятки” з кульмінаційними точками 6 січня – Святвечір, 7-9 січня – Різдво, 13 січня – Щедрий вечір або свято Меланії, 14 січня – Новий рік, або ж Василя, 18 січня – Бабин вечір, 19 січня – Водощі, або ж день Хрещення Господнього. Отже, свято не зводилось лише до частування. Зараз же, особливо в містах, вже давно ніхто не ворожить, а Бабин святий вечір – ще одна можливість зібратися з родиною разом й закрити вечерею календар пам’ятних дат на 2023 рік зимових свят. Хрещення Господня завершували цикл різдвяно-новорічних свят. У День Хрещення Господня (Богоявлення) освячували воду і головку часнику.