Нехай щастям і миром наповниться дім! Бажаю, щоб цей особливий вечір напередодні Різдва приніс мир і спокій вашому серцю, наповнив дім радістю й затишком, storiesbycalex.com подарував здоров’я і Божу благокалендар знаменних дат на 2022 2023 рік для школиь. У цей особливий вечір напередодні Різдва нехай мир і спокій не покидають вас. Бажаю, щоб Божа Благокалендар знаменних дат на 2022-23 навчальний рікь у цей день накрила кожну голову, щоб в душі запанував спокій і радість. Здоров’я і миру, достатку і віри, краси душі та взаємної любові! Нехай яскрава зоря надії й любові горить над вашим домом. Нехай яскрава зірка надії та любові горить над вашим домом. Здоров’я і миру, достатку і віри, краси душі і взаємної любові! Бажаю тобі миру в душі та добробуту у всьому в це світле свято! У різдвяний Святвечір від щирого серця бажаю, щоб збулися всі добрі надії і світлі мрії, щоб чудове свято подарувало велику радість, щоб для щасливого життя не було ніяких перешкод. В Різдвяний Святвечір нехай світлим і чистим буде дім, нехай разом буде дружна сім’я та близькі люди, нехай в душі горить вогник щастя і надії, хай серце буде сповнене любов’ю і радістю. Домашні молилися, sciaccafilmfest.org добрим словом згадували душі померлих родичів, запрошували їх до столу.
Проводилась вона з добрим наміром: щоб худоба плодилася, щоб хтось біду не наврочив, щоб пощастило вдало сина женити чи дочку заміж викалендар знаменних дат на 2022-23 навчальний ріки. Дівчата в цей вечір також могли ворожити: вони після вечері збирали зі столу ложки і йшли на поріг тарабанити ними, адже “де пес забреше, туди заміж піду!”. Якщо на свято Василя 14 січня щедрувальники-хлопці обходили з піснями оселі, то в цей вечір варто чекати дівчат-щедрувальниць. А всі походи дівчат з піснями за давньою традицією відбуваються після заходу Сонця, тобто тоді, коли володарює усяка нечиста сила. Згідно давніх традицій, коли на дворі запанує темрява, родина повинна виносити із дому “дідуха” й спалювати його в садку, або в іншому місці, щоб “пустити теплий дух”. Коли “дідух” перегорів і солом’яний жар погас, дівчата розхоплювали попіл з “дідуха” і несли на город “щоб огірки родили” і розкидали по городу, “щоб був добрий урожай” у новому році. Оскільки з Йорданом свята закінчувались, необхідно було голосно попрощатися із основними атрибутами святкувань, через що діти голосно били ложками об металевий посуд і створювали галас на подвір’ї: “Тікай, кутя, із покуття, а узвар – іди на базар, паляниці, лишайтеся на полиці, а “дідух” – на теплий дух, щоб покинути кожух!”. Перед цим вони квітчають посуд – глечики, пляшки, баньки – різним оздобленням.
Хліб намочить у воду і знову качає додому. Кожен газда набере у відро чи коновку води і несе додому. Далі священик освячує воду. Зранку християнським сім’ям прийнято вмиватися просто водою (освячену не брали, щоб її не псувати і не виливати потім), особливо дівчатам, які додавали у воду монети – щоб бути красивими і багатими цілий рік. До тіста додавали 12, 9, 7 зубчиків часнику і по 12 зерен з кожної рослини, які тут сіяли. Нехай Господь благословить всю твою сім’ю і близьких тобі людей, а яскрава зоря на небі вкаже вірний шлях! Нехай вам засяють Різдвяні вогні! Та заколядуєм, славлячи Христа! Та прочитай ще раз! У деяких місцевостях дівчата, заплющивши очі, несуть керамічні глечики до огорожі і коли попадуть на кіл, то того року треба чекати сватачів. Якщо випаде з рук ложка, то того року не прийде сватач, якщо виделка – то треба готуватись до весілля. Якщо хочеться здивувати, то вам сподобаються картинки з вітальними віршами. 19 січня всі українці святкують Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу.
вітаю з 2023роком (c) by Катерина ярмолюк’>|||||||||||}
Звечора і до півночі, в ніч на величне свято Йордан 19 січня, православні та греко-католицькі християни вдруге збираються за різдвяним столом. Різдвяний Святвечір християни східного обряду відзначають 6 січня. Нагадаємо, webpage що в Україні на Щедрий вечір 13 січня заведено щедрувати. У п’ятницю, 13 січня 2023 року, українці відзначатимуть Щедрий вечір. Щедрий вечір! Добрий вечір! Йде до нас у гості Щедрий добрий вечір! Після освячення священником святої води, люди несуть її у свої домівки. Після нього вже по хатах лунали світські пісні, а колядувати не рекомендувалося. Допоки надворі не стемніло і ще не почалась Свята вечеря, господиня світить лампу – “щоб кури неслися”. Такі хрестики повинна була мастити господиня або старша дочка, щоб зберегти будинок від нечистої сили. Благать, newmillennium.org.ls щоб в мирі квітла Україна! Благати, щоб в мирі квітла Україна! Обрядовий хліб виступав символом зимового сонцестояння. Залишається цей святковий хліб на столі до старого Нового та Водохреща. Етимологія самого слова крачун неясна, але П. Лінтур і Ф. Потушняк виводили його від слова «кратк» – «коротк», маючи на увазі, що в різдвяні дні день найкоротший, починається поворот зими на весну. У низинних районах його пекли з білого борошна у круглій тепші, описує краєзнавець Федір Потушняк.